HATÁLYOS HÁZIREND A PANDÉMIÁS KIEGÉSZTÉSEKKEL

Az intézmény 2023. szeptember 1-től

a vonatkozó jogszabálynak megfelelően

18 óráig tart nyitva!

A Házirendet a helyben szokásos módon kihirdettük!

A Házirendet az EMMI Járványügyi Eljárásrendje alapján
az alábbi helyi kiegészítéssel láttuk el:

emmi_intezkedesi_terv_2020_2021_tanev_v3_20201001.pdf (547131)

Gyermekorvosi tájékoztató szülők, gyermekes családok részére (2020. szeptember 21.):

431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet

a járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről:

431-2020-_-ix-_18--_korm-_rendelet.rtf (158818)

Tájékoztatás az otthoni elkülönítésről:

TÁJÉKOZTATÁS A BETEGSÉG TÜNETEIRŐL:

A COVID-19 betegség az egyes embereknél különböző tüneteket vált ki. A legtöbb fertőzöttnél enyhe vagy közepesen súlyos lefolyású betegség alakul ki, amelyből a gyógyulás kórházi ápolás nélkül bekövetkezik.
A leggyakoribb tünetek:
láz
száraz köhögés
fáradékonyság
Kevésbé gyakori tünetek:
fájdalom
torokfájás
hasmenés
kötőhártya-gyulladás
fejfájás
a szaglás/ízlelés elvesztése
bőrkiütés, vagy elszíneződés az ujjakon/lábujjakon
Súlyos tünetek:
légzési nehézség, illetve légszomj
nyomás vagy fájdalom a mellkasi régióban
a beszédképesség elvesztése, illetve mozgásképtelenség

Ha súlyos tüneteket tapasztal, azonnal forduljon orvoshoz!
Mindig telefonáljon be, mielőtt elmegy orvosához vagy az adott egészségügyi intézménybe.

Az enyhe tünetekkel rendelkező, máskülönben egészséges emberek maradjanak otthonukban, és ott enyhítsék tüneteiket.
A vírus szervezetbe való bejutásától a tünetek jelentkezéséig átlagosan 5-6 nap telik el, viszont akár 14 nap is eltelhet.

COVID-19 döntési folyamatábra gyermekek esetén:

Tisztelt Szülők!

2022. január 15-től az Emberi Erőforrások Minisztériumának tájékoztatása szerint koronavírus fertőzés megjelenése esetén az Operatív Törzs nem rendel el digitális munkarendet a közoktatási intézményekben. A tájékoztatás értelmében az alábbi változások lépnek életbe:

• Az igazoltan koronavírus-fertőzött diákok 7 napig házi karanténba kerülnek, melyet a háziorvos és a Nemzeti Népegészségügyi Központ rendel el.

Amennyiben valamely tanuló kontaktszemélynek minősül, úgy különbséget kell tenni az oltással már rendelkező és az oltást még fel nem vevő diákok között.

• Az a tanuló, aki kontaktszemély és már felvette az oltást, nem kerül járványügyi megfigyelés alá, számára jelenléti munkarend szerint oktató-nevelő munka folyik tovább.
  • Az a tanuló, aki kontaktszemély és még nem rendelkezik oltással, 5 napra hatósági házi karanténba kerül, azonban esetében az intézményünk biztosítja az előrehaladáshoz szükséges információkat. (KRÉTA felületen elérhetővé tesszük a tananyagot, valamint a gyermek online formában csatlakozhat a tanítási órához.)

01_Táblázat_járványügyi megfigyelés szabályai_dta_fnl.xlsx (10,4 kB)

Amennyiben a járványhelyzet érinti intézményünk bármely osztályát, a korábbi esetekhez hasonlóan a KRÉTA felületen illetve az osztályfőnökök által jelezzük ezt a kedves szülők felé.

Köszönjük együttműködésüket!

FIGYELEM!

A koronavírus-fertőzés kapcsán az eljárásrend az alábbiak szerint módosul

2022. szeptember 30-tól:

Köznevelési, szakképzési intézmény esetén követendő eljárás

A COVID-19 fertőzés bejelentését a 2.1. pontnak megfelelően a háziorvos/kezelőorvos/ellátó orvos teszi meg az OSZIR Fertőzőbeteg jelentő alrendszerébe.

A COVID-19 beteg/fertőzött szoros kontaktjai számára, amikor otthonukat elhagyják, javasolt a maszkviselés 5 napig – a hatodik életévét be nem töltött kiskorú, valamint az értelmi és pszichoszociális fogyatékossággal, valamint az autizmus spektrumzavarral élő személy kivételével – különösen a tömegközlekedési eszközön, munkahelyen, köznevelési intézménybenközösségi helyszíneken, egészségügyi és szociális intézményben. Az utolsó expozíciót követő 5 napig a COVID-19 betegségre jellemző tünetek kialakulását önmagukon ellenőrizzék.”

Ezt meghaladóan a koronavírus-fertőzés esetén szükséges intézkedésekről szóló tájékoztató elérhetőségét szintén csatolom.

Link:

Amennyiben a kontakt személynél COVID-19 fertőzésre gyanús tünetek jelentkeznek, akkor az eljárásrend 2. pontja szerinti intézkedések megtétele szükséges (antigén gyorsteszt vagy PCR vizsgálat, elkülönítés).”

Az előírásokat alkalmazni kell a jelen levél kézhezvételekor folyamatban lévő járványügyi megfigyelésekkel összefüggésben is.

Intézményvezetés